Hitachi

Hitachi narzędzia > O Firmie

Hitachi Ltd. (Kabushiki Kaisha Hitachi Seisakusho) to jeden z największych japońskich koncernów wyspecjalizowanych w tworzeniu oraz oferowaniu nowych technologii klientom na całym świecie. Założony w 1910 roku, globalnie zatrudnia dziś ponad 350 tysięcy osób i generuje obroty przekraczające 63 miliardy EUR. Spektrum jego działalności jest bardzo szerokie: od systemów teleinformatycznych poprzez energetykę, elektronikę przemysłową, i użytkową, chemikalia aż do usług finansowych. Jedną z dywizji koncernu, specjalizującą się w produkcji elektronarzędzi, stanowi Hitachi Koki. Przedsiębiorstwo założone w 1948 roku, obecnie zatrudnia ponad 5000 pracowników, generując obroty rzędu 1 miliarda EUR rocznie.

Hitachi Koki posiada 10 fabryk rozlokowanych na całym świecie dbając o to, aby zachowane byty najwyższe standardy jakości, a użytkownicy mieli możliwość osiągania korzyści z użytkowania najbardziej zaawansowanych i niezawodnych technologii. W Polsce przedstawicielem koncernu jest Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o. Marka jest obecna na polskim rynku poprzez sieć swoich dystrybutorów już od początku lat 80-tych, zaś rejestracja firmy Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o. nastąpiła w październiku 1997 roku.

Wartości koncernu Hitachi reprezentuje hasło Inspire the next, które tłumaczone jest jako Inspiruj przyszłe pokolenia. Jest to deklaracja dążenia do zaspokajania potrzeb przyszłych pokoleń poprzez rozwój najnowszych technologii. Niezależnie od tego co pokaże przyszłość i jakie wyzwania staną przed koncernem, Hitachi pragnie inspirować swoich klientów poprzez oferowane produkty, systemy informatyczne i usługi.

Hitachi to marka przeznaczona dla segmentu profesjonalistów. Dla tych wszystkich, którzy cenią sobie doskonałe parametry techniczne oraz niezawodność. Elektronarzędzia naszej firmy doskonale sprawdzają się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Hitachi jest członkiem European Power Tool Association.

http://www.epta.eu/

 

Sankyo Diamond Industrial Co Ltd. to pionier w produkcji narzędzi diamentowych. To pierwsza firma na świecie, która wprowadziła do swojej oferty tarcze diamentowe przeznaczone do cięcia na sucho. Firma została zakupiona w 2005 roku przez Hitachi Koki - spółkę matkę Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o.

Założona w Japonii Sankyo Diamond Industrial działa na światowych rynkach od 1965 roku, a od 1994 roku ma swoje oficjalne przedstawicielstwo w Europie (Sankyo Europe BV z siedzibą w Holandii). Sankyo słynie przede wszystkim z szerokiego asortymentu wysokiej jakości tarcz diamentowych do cięcia i szlifowania. Nowoczesne fabryki w Japonii (Ebina i Nabari), które zatrudniają ponad 200 pracowników, produkują szeroką gamę narzędzi diamentowych w najwyższym reżimie materiałowym i technologicznym. Własne centrum badawcze nieustająco opracowuje nowe produkty, które pozwalają nie tylko na bardziej wydajną i szybszą pracę, ale też ustanawiają nowe standardy rynkowe w relacji jakości produktu do jego ceny.

Oferta Sankyo to w całości propozycja dla profesjonalistów. Obejmuje ona jednak zarówno produkty wielozadaniowe o przystępnych cenach, jak i wysokospecjalizowane produkty przeznaczone do bardzo specyficznych zastosowań.

Od wprowadzenia tarcz diamentowych Sankyo do oferty handlowej Hitachi Power Tools Polska w 2007 roku, notuje się stały wzrost udziału tarcz Sankyo w polskim rynku narzędzi diamentowych.

 

W 2007 roku na mocy podpisanej umowy "Business Transfer Contract" między firmami Tanka Kogyo Co. Ltd, a Hitachi Koki Co. Ltd. do szerokiej oferty narzędzi firmy Hitachi dołączył kolejny segment narzędzia spalinowe. W rezultacie powstała firma Nikko Tanaka Engineering Co. Ltd. która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją narzędzi spalinowych przeznaczonych do szeroko pojętej pielęgnacji zieleni oraz zastosowań ogrodowych i leśnych.

 

Początki działalności firmy Tanaka datowane są na rok 1918 kiedy niedaleko Tokyo zostaje założona firma Tanaka Kogyo Co. Ltd. Od samego początku firma stawia sobie za cel produkcję nowoczesnych silników dwusuwowych spełniających oczekiwania ówczesnych użytkowników. Wiele lat pracy nad ciągłym udoskonalaniem swoich wyrobów ma znaczący wpływ na rozwój tego segmentu produktów. W roku 1962 Tanaka, jako pierwsza na świecie, uruchomiła seryjną produkcję najmniejszego w owych czasach silnika dwusuwowego o pojemności 22 cm³ model o nazwie P-7. W roku 1963 fabryka rozpoczyna produkcję silnika BK-3 używanego do napędu motorowerów. Silniki Tanaki używane były również do napędzania łodzi.

Początek lat 60-tych ubiegłego wieku to rozpoczęcie produkcji generatorów prądu, pilarek łańcuchowych, pomp zasilanych małymi silnikami dwusuwowymi. Z kolei rok 1968 to przełomowy rok w historii Tanaki, rozpoczyna się eksport produktów fabryki do USA, Kandy oraz Australii.

Lata 90 ubiegłego wieku to ciągła praca nad udoskonalaniem konstrukcji silników dwusuwowych oraz wyjście naprzeciw oczekiwaniom ekologicznym konsumentów. Efektem tej pracy jest silnik w technologii Pure Fire.

Kolejną przełomową datą jest rok 2007 i przejęcie Tanaki przez koncern Hitachi. W tym samym roku zapada także decyzja o rozwoju tego segmentu narzędzi w ramach koncernu. Efektem tej decyzji jest m. in. wybudowanie nowoczesnej fabryki dedykowanej narzędziom spalinowym.

W chwili obecnej produkty z fabryk Nikko Tanaka dostępne są niemal w każdym zakątku świata sygnowane logiem Hitachi. Hitachi jest członkiem European Power Tool Association.

 

 

Adres korespondencyjny:


Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o.

ul. Gierdziejewskiego 1
02-495 Warszawa

 

Organ rejestrowy:

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000079967
NIP: PL 524-20-71-779
REGON: 012739279
Kapitał zakładowy: 11 000 000 PLN

 

Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ Polska SA

84 2210 0009 0000 0000 0010 0124
WEEE: E0001756WZBW