Hitachi

Hitachi narzędzia > Technologie Hitachi

4Ah

Nowe wysokowydajne oraz wysokopojemne baterie litowo – jonowe zmieniają podejście do użytkowania bateryjnych elektronarzędzi. Trzykrotnie dłuższy czas pracy, dużo niższa waga niż dla baterii starszej generacji takich jak np.: Ni-Cd, zdecydowane wydłużenie czasu pracy baterii 4 Ah oraz zaawansowana elektronika czuwająca nad pracą baterii to atuty technologii baterii Hitachi. Elektroniczny system MPC rolą którego jest zabezpieczenie baterii przed wpływem trzech najczęściej spotykanych w warunkach roboczych zagrożeń: nadmiernego rozładowania, przeładowania i przeciążenia.
więcej

5Ah

Najnowsze rozwiązanie od Hitachi. Jeszcze bardziej pojemne, jeszcze wydajniejsze baterie litowo – jonowe o pojemności 5Ah po raz kolejny zmieniają podejście do użytkowania bateryjnych elektronarzędzi. Zdecydowanie dłuższy czas pracy, dużo niższa waga niż dla baterii starszej generacji takich jak np.: Ni-Cd, zaawansowana elektronika czuwająca nad pracą baterii to atuty technologii baterii Hitachi. Elektroniczny system MPC rolą którego jest zabezpieczenie baterii przed wpływem trzech najczęściej spotykanych w warunkach roboczych zagrożeń: nadmiernego rozładowania, przeładowania i przeciążenia.
więcej

AHB – Aluminium Housing Body

Duża wytrzymałość i solidna konstrukcja.
Konstrukcja w technologii podwójnej izolacji wykonana z ciśnieniowego odlewu aluminium wraz z plastikowym uchwytem stojana.
więcej

Brushless

Nowe silniki bezszczotkowe Hitachi zaprojektowano celem poprawy czasu pracy i żywotność baterii. Jednocześnie silniki te są mniejsze i lżejsze od tradycyjnych co przekłada się na wagę oraz wymiary narzędzia. Poprawa efektywności pracy w porównaniu do tradycyjnych silników jest prawie o 40% wyższa na jednym ładowaniu akumulatora. Kluczowym elementem dla pracy tego silnika jest mikroprocesor. To on steruje pracą pozbawionego prętów komutatora i szczotek silnika. Narzędzie jest bardziej precyzyjne, mamy większą kontrolę nad obrotami czy momentem dokręcania. Brak tradycyjnych szczotek węglowych to także dłuższy okres bezobsługowej pracy.
więcej

Good Design Award

Good Design Award jest konkursem organizowanym przez Japan Institute of Design Promotion (JDP) dla produktów wyróżniających się doskonałym wzornictwem oraz wysokimi parametrami użytkowymi.
więcej

Hitachi Li-ion

Baterie litowo – jonowe Hitachi to kolejny przełom w sposobie zasilania elektronarzędzi. Zdecydowanie dłuższy czas pracy, mniejsza waga oraz elektroniczny system kontroli pracy baterii zapewnia niespotykany dotąd komfort oraz bezpieczeństwo pracy elektronarzędziami bateryjnymi.
więcej

IP56

Międzynarodowe oznaczenie klasy ochrony (IP) jest standardem opracowanym przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC), aby wskazać stopień ochrony zapewnianej przez obudowy urządzeń elektrycznych przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikanie ciał stałych i wnikaniem wody. Klasa ochrony IP56 dotyczy samego urządzenia wyposażonego w akumulator. Odporność na pył i wodę samego akumulatora nie jest gwarantowana.
więcej

Nagroda IF

Nagroda iF została ufundowana w 1953 roku w Niemczech, gdzie zrodził się nowoczesny design. Jest to nagroda powszechnie uznawana na całym świecie za jedną z najbardziej prestiżowych nagród projektowych.
więcej

Pure Fire

Silniki PureFire osiągają niższą emisję i niższy pobór paliwa, jak również zdecydowanie mniejsze wydzielanie gazów szkodliwych w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami silników dwusuwowych. Są one przyjazne środowisku i zdrowiu, nadają się do długotrwałego oraz profesjonalnego użytkowania.
więcej

S-start

30-50% mniej siły. S-start jest idealnym rozwiązaniem dla każdego kto potrzebuje łatwego, komfortowego i płynnego ozruchu urządzenia. Jest także dobrym rozwiązaniem dla profesjonalistów, którzy mogą zaoszczędzić energię i czas.
więcej

User Vibration Protection

Technologia UVP pokazuje zaangażowanie Hitachi w innowacyjną technologię ochrony pracowników przed szkodliwym wpływem wibracji w połączeniu z maksymalna mocą i wydajnością maszyn.
więcej

Zawór dekompresyjny

Wbudowany zawór dekompresyjny. Zapewnia łatwy start i mniejszą siłę potrzebną do uruchomienia silnika.
więcej