Hitachi

Hitachi narzędzia > Najczęściej Zadawane Pytania
Gdzie produkowane są narzędzia Hitachi?

Narzędzia Hitachi produkowane są we własnych fabrykach Hitachi. W chwili obecnej Hitachi Koki posiada 10 fabryk rozlokowanych na całym świecie. 5 fabryk jest w Japonii, kolejne znajdują się m. in. w Chinach (3 fabryki), Malezji, Irlandii.

Gdzie produkowane są akcesoria Hitachi?

Akcesoria Hitachi pochodzą od najlepszych producentów światowych. W 90% produkowane są w Europie.

Czy produkty pochodzące z fabryk w Chinach są gorszej jakości od produktów z fabryk Japońskich?

Nie. Wszystkie produkty Hitachi produkowane zarówno w fabrykach japońskich, chińskich, czy innych np. europejskich podlegają tym samym bardzo rygorystycznym procedurom produkcyjnym. Ich jakość jest na takim samym wysokim poziomie, bez znaczenia z jakiej fabryki pochodzą.

Gdzie można kupić produkty Hitachi?

Produkty Hitachi dostępne są w profesjonalnej sieci sprzedaży, gdzie znajdziecie Państwo pełną ofertę produktów oraz profesjonalne techniczne doradztwo (więcej w zakładce ZNAJDŹ DEALERA) Nasze produkty są również dostępne w  wytypowanych sieciach handlowych.

Jak sprawdzić czy sklep jest autoryzowany przez Hitachi?

Lista oficjalnych partnerów Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o. znajduje się na naszej stronie w zakładce ZNAJDŹ DEALERA.

Czy narzędzia Hitachi są dostępne w sieciach handlowych?

Tak, Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o. prowadzi sprzedaż limitowanych produktów w takich sieciach handlowych jak: Castorama, Leroy Merlin, OBI.

Dlaczego na aukcjach internetowych jest dużo taniej?

Wolność handlu i przepisy dotyczące ochrony konkurencji i konsumenta powodują, że na aukcjach internetowych pojawiają się towary różnego pochodzenia, często bez gwarancji, z wtórnego rynku lub prywatnego importu, nie rzadko z kradzieży, często poza oficjalną autoryzacją importera. Aukcje internetowe nie są spójne ze strategią profesjonalnego doradztwa i obsługi posprzedażnej klienta. Na rynku profesjonalnym kluczowe znaczenie ma właściwy dobór maszyny do wykonywanych prac oraz jakość obsługi serwisowej oraz dostępność akcesoriów. Tego typu obsługę zapewnia nasza profesjonalna sieć dealerska.

Kupiłem narzędzie bateryjne przez internet w Niemczech. Czy są one objęte 3, 4, 5 lub 7-letnią gwarancją?

Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o. udziela gwarancji na narzędzia zakupione tylko i wyłącznie w autoryzowanej sieci dealerskiej (proszę sprawdzić naszą sieć dealerską w zakładce ZNAJDŹ DEALERA), na narzędzia udzielana jest gwarancja zgodnie z wymaganiami obowiązującymi na terenie Polski. Jeżeli zakupu dokonano poza oficjalnym kanałem dealerskim Hitachi, należy skontaktować się z dostawcą w zakresie ich polityki gwarancyjnej.

Jak długa jest gwarancja na narzędzia Hitachi?

Prosimy o zapoznaie się z informacjami znajdujacymi się w zakładce SERWIS

Gdzie znajduje się najbliższy serwis Hitachi?

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w zakładce SERWIS - Gwarancyjne Punkty Serwisowe

Czy wartości parametrów technicznych podawane w katalogach i broszurach Hitachi są zgodne z normami EPTA?

Tak, EPTA kontroluje dane techniczne publikowane przez Hitachi Koki i muszą być one zgodne z wytycznymi EPTA.

Czy urządzenia serii SS są narzędziami profesjonalnymi?

Tak, seria SS jest również serią narzędzi profesjonalnych. Jest to seria urządzeń najprostszych, tzn. bez dodatkowego wyposażenia jak np. płynny start, rękojeści wykonane w technice Soft Touch, itp.

Czym różni się moment dokręcania twardy od miękkiego oraz maksymalnego?

Rozróżniamy trzy momenty jakie charakteryzują pracę elektronarzędzi. Jest to moment twardy, miękki oraz maksymalny. Różnice polegają na różnym (innym) sposobie pomiaru momentu w zależności od wykonywanej pracy. Różni producenci podają różne wartości momentów, w związku z tym zawsze warto sprawdzić jaki rodzaj momentu jest porównywany. Hitachi swoje parametry techniczne zawsze podaje jako moment maksymalny (chyba, że jest wyraźnie podane inaczej).

Czy szlifierkami typu SV12... SV13... można pracować w gipsie i/lub szpachli samochodowej?

Tak, wszystkie szlifierki  z serii SV12 i SV13 nadają się do szlifowania gipsu oraz szpachli samochodowej, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy zostanie zastosowany papier ścierny z odpowiednią perforacją co zapewni prawidłowe odprowadzenie pyłu (urobku).

Czy Hitachi posiada w swojej ofercie odkurzacze przeznaczone do pracy z gipsem?

Najlepszym odkurzaczem przeznaczonym do odciągania gipsu jest RP35YE który posiada automatyczny system oczyszczania filtra (otrząsacz). Pozostałe modele takie jak WDE3600, WDE1200, S24 też są do tego celu odpowiednie lecz wymagają częstszych wymian filtra.

Ile cykli ładowań posiadają baterie Li-ion Hitachi?

Baterie Li-ion Hitachi są tak skonstruowane - większość posiada elektroniczny system MPC czuwający nad prawidłowym procesem ładowania oraz rozładowywania (praca) baterii, że można ładować je ponad 1500 razy (jest to ilość pełnych cykli ładowania).

Jak długo pracują baterie Li-ion w ujemnych temperaturach?

Według wszystkich źródeł ujemne temperatury ( max – 20 st. granica zamarzania elektrolitu) nie wpływają negatywnie na pojemność i wydajność baterii Li-ion.

Czym charakteryzują się silniki New Pure Fire?

Silniki New PureFire to dwusuwowe silniki nowej generacji. Przeznaczone do długotrwałej profesjonalnej eksploatacji charakteryzują się znacznie niższym zużyciem paliwa oraz mniejszym zanieczyszczaniem środowiska naturalnego w porównaniu do tradycyjnych silników dwusuwowych.

Jak odpowiednio dobrać kosę spalinową?

Tak jak każde narzędzie kosa spalinowa również musi być odpowiednio dobrana do potrzeb i wymagań użytkownika. Musimy zwrócić uwagę na kilka czynników np. jak dużą mamy powierzchnię o którą chcemy dbać i jakiego typu jest na niej roślinność, jak często będziemy używać kosy. Im większa powierzchnia i im większe rośliny znajdują się na naszej działce oraz im częściej będziemy używali kosy tym powinna być ona wyposażona w mocniejszy silnik. Natomiast jeśli zależy nam na wykaszaniu/podkaszaniu małych powierzchni lub powierzchni o skompilowanym kształcie, wśród rabat kwiatowych, delikatnej roślinności powinniśmy wybrać kosę mniejsza bardziej poręczną, z mniejszym a co za tym idzie lżejszym silnikiem. Dokładne porady otrzymacie Państwo u naszych dealerów.

Jak często trzeba regulować, smarować i/lub przeglądać lub ewentualnie oddawać do serwisu urządzenia spalinowe (np. pilarki łańcuchowe)?

Przegląd silników spalinowych powinien być przeprowadzany raz w sezonie, lub nie później niż po 100 godzinach pracy. Uzupełnienie smaru w głowicach kos należy przeprowadzać maksymalnie po 50 godzinach pracy. Wiecej szczegółowych informacji znajduje się w instrukcji obsługi.

Jak działa silnik bezszczotkowy ?

Silnik bezszczotkowy to rodzaj silnika elektrycznego. W odróżnieniu od tradycyjnego silnika komutatorowego jego cechą charakterystyczna jest brak szczotek węglowych. Dzięki temu nie ma konieczności okresowej wymiany szczotek. Kolejne zalety silnika bezszczotkowego to mniejsza awaryjność, cichsza praca, lżejsza konstrukcja, mniej tarcia a co za tym idzie mniej strat – większa efektywność silnika.