Hitachi

Hitachi narzędzia > Aktualności > Ogólne > Regionalne szkolenie techniczno produktowe

Regionalne szkolenie techniczno produktowe

27 Listopada, 2012

W dniach 23 i 24 listopada w Maradkach na Mazurach firma Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o. zorganizowała szkolenie techniczno produktowe, uwieńczeniem którego były zawody wędkarskie.

Do mazurskiej miejscowości Maradki nad jeziorem Piłakno niedaleko Mrągowa zjechało ponad 30 przedstawicieli firm dealerskich Hitachi z północno wschodniej Polski spragnionych wiedzy technicznej oraz wędkarskiego współzawodnictwa.

Szkolenie rozpoczął Tomasz Drężek kierownik północno-wschodniego regionu sprzedaży. Przywitał i podziękował za tak liczny przyjazd wszystkim gościom i życzył zarówno udanego szkolenia jak i wędkowania. Następnie Mateusz Kaczmarski – kierownik marketingu i produktu w Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o szczegółowo omówił plan szkolenia. Największy nacisk położył na rozwój najnowocześniejszych technologii stosowanych przy produkcji elektronarzędzi Hitach takich jak rozwój technologii baterii litowo-jonowych, silników bezszczotkowych oraz system antywibracyjne poprawiające komfort i bezpieczeństwo pracy elektronarzędziami. Prezentacja technologii litowo-jonowych a zawłaszcza najnowsze baterie 4Ah zajęły najwięcej miejsca zarówno podczas prezentacji jaki i późniejszych testów. Hitachi jako jedna z nielicznych firm na rynku w chwili obecnej ma bardzo szeroką ofertę narzędzi bateryjnych zasilanych właśnie bateriami Li-ion o pojemności 4Ah. Dużym zainteresowaniem podczas pokazów technicznych cieszyły się najnowsze modele wiertarko wkrętarek typu DS18DSDL oraz wiertarko wkrętarka z udarem DV18DSDL. Modele te posiadające bardzo duży moment obrotowy stały się prawdziwym wyzwaniem w rękach testujący. Radziły sobie w imponujący sposób z wierceniem i wkręcaniem w różnego rodzaju materiały. Sporo informacji technicznych przekazanych przez Mateusza Kaczmarskiego o silnikach bezszczotkowych znalazło swoje potwierdzenie podczas prób technicznych. Zarówno Krzysztof Nawrocki, który wspólnie z Marcinem Milczarskim – kierownikiem serwisu w Hitachi przygotował pokaz  techniczne odpowiadali na dalsze pytania techniczne jak również prezentowali urządzenia z silnikami bezszczotkowymi w akcji. Zaprezentowano również nowości produktowe m. in. spawarki inverterowe, pilarkę ręczną C7ST, szlifierkę o mocy 2200W G23SW i wiele innych. Szkolenie zakończyło się najnowszymi informacjami zakresu szeroko pojętych zagadnień prawnych dotyczących elektronarzędzi. Na koniec dnia komisja sędziowska w składzie: Tomasz Drężek i Marcin Milczarski przedstawiła regulamin zawodów wędkarskich. Każdy z uczestników otrzymał także mapę jeziora oraz niezbędne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na wodzie.

7.30 sobota rano – zawody czas zacząć! Poranek przywitał uczestników zawodów wędkarskich dość dobrą pogodą jak na koniec listopada. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt spinningowy a przede wszystkim pełni wiary w sukces, wszyscy wyruszyli na poszukiwanie największego mazurskiego drapieżnika. Zawody trwały do godziny 13. Nawet coraz bardziej padający deszcz nie zniechęcił niektórych uczestników do wcześniejszego powrotu do brzegu. Liczy się przecież zwycięstwo! Pierwsze miejsce zdobył Tomasz Klarkowski z firmy Towo z Elbląg. Wynik dwa szczupaki 51 i 55cm, miejsce drugie Leszek Mućko reprezentujący firmę PGN Olsztyn złowił szczupaka 98cm o wadze 6,20kg! - jednym słowem - ryba zawodów. Miejsce trzecie przypadło Grzegorzowi Cywińskiemu z firmy Karol Lipno, szczupak o długości 67cm,  czwarte miejsce Piotr Marciniak firma Kelso Warszawa szczupak 62cm, ryba złapana z pomostu! Padło jeszcze kilka szczupaków jednak były one poniżej regulaminowych wymiarów, czyli 50 cm,  więc wróciły do wody. Zaczekają tam na nas do przyszłego roku!

Testy, testy, testy! Testy, testy i jeszcze więcej testów!

 

Takaaa ryba!