Hitachi

Hitachi narzędzia > Aktualności > Ogólne > Otwarcie Parku Rowerowego Hitachi w Rzeszowie

Otwarcie Parku Rowerowego Hitachi w Rzeszowie

31 Lipca, 2006

W dniu 31 lipca w Rzeszowie z inicjatywy firmy Salwator w obecności Prezydenta Miasta, Tadeusza Ferenca oraz Dyrektora Generalnego Hitachi Power Tools Polska, Michała Kuryłło, otworzono pierwszy w tym mieście Park Rowerowy. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał, w imieniu wszystkich rowerzystów z wojewódzka Podkarpackiego, Krystian Herba, Vice Mistrz Polski 2005 w trialu rowerowym.

 

Dyscyplina ta powstała w Hiszpanii w latach siedemdziesiątych i wywodzi się z trialu motocyklowego. Trenowanie wymaga niemal perfekcyjnego opanowania elementów takich jak stójka, równowaga i skoczność. Zawodnicy mają do pokonania wyznaczoną trasę, na której uprzednio został ustawiony tor przeszkód. Odcinki układa się zazwyczaj z wykorzystaniem progów skalnych, kamieni, pni drzew, palet, beczek czy też starych samochodów. Liczy się przede wszystkim, aby trasę pokonać w określonym czasie bez podpórek.

 

Dzięki zainteresowaniu władz miasta oraz firmy Salwator młodzi adepci tego sportu mogą trenować swoje umiejętności na profesjonalnym torze przeszkód. „To olbrzymia szansa dla młodych ludzi z terenu naszego województwa, którzy kochają niebanalną jazdę na rowerze. W naszym Parku Rowerowym umożliwiamy trenowanie trialu i wykonywanie akrobacji na rowerze BMX na świetnie przygotowanym torze. Mamy nadzieję, że dzięki temu grono wielbicieli trialu i BMX powiększy się, a Park Olszynki znów zatętni życiem”, stwierdza Janusz Słonina z firmy Salwator.

 

Dzięki profesjonalnie przygotowanemu torowi przeszkód, grupa rzeszowskich rowerzystów ma ogromną szansę stworzyć najsilniejszy zespół w Polsce. Są już nawet plany, aby Mistrzostwa Polski w trialu zostały rozegrane właśnie w Rzeszowie.

 

Więcej: www.hitachisport.pl

 

 

 

Rowerzyści w akcji

Ryszard Winiarski - Wiceprezydent Miasta Rzeszowa, Michał Kuryłło - Dyrektor Hitachi Power Tools Polska,
Małgorzata Salwa – Salwator wraz z rowerzystami