Hitachi

Hitachi narzędzia > Aktualności > Ogólne > Wystawa Hitachi w centrum Manggha w Krakowie

Wystawa Hitachi w centrum Manggha w Krakowie

1 Lipca, 2006

W Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie do dnia 30 lipca można obejrzeć wystawę techniki i technologii firmy Hitachi zatytułowaną „Świat ujęty w ramy”.

 

Uroczystego otwarcia wystawy techniki i technologii firmy Hitachi: „Świat ujęty w ramy” dokonał dnia 2 czerwca br. ambasador Japonii w Polsce, Jego Ekscelencja Masaaki Ono i przedstawiciel Hitachi Europe Ltd. Sir Sthephen Gomersall.

 

Hitachi, koncern przodujący w rozwoju technologii podnoszących jakość życia, wspólnie z Centrum Manggha pragnie pokazać, jak inspirujące mogą być technologie wdrażane przez Hitachi i jak bardzo poprawiają one standard życia.

 

Wystawa, która została podzielona na dziesięć sekcji tematycznych potrwa do dnia 30 lipca br. Można na niej obejrzeć dzieła japońskich konstruktorów począwszy od inżynieryjnych cudów nanotechnologii, poprzez wnętrze ultraszybkiego pociągu, po papier elektroniczny i najnowocześniejszy odbiornik telewizyjny z płaskim ekranem panelowym. Godne uwagi są najnowsze osiągnięcia firmy takie jak wyświetlacze obrazów trójwymiarowych, wymienne twarde dyski stworzone w nowej technologii VDR, interaktywne tablice elektroniczne, a także elektronowy obraz najmniejszego na świecie pierścionka z brylantem.

 

Odwiedzający wystawę będą mieli także niepowtarzalną okazję poznania możliwości technologii DIS (cyfrowego systemu rekonstrukcji obrazów), dzięki której już wkrótce możliwe stanie się wierne odtworzenie oryginalnego dzieła malarskiego. Unikatowa i kompleksowa analiza zużytych materiałów zapewnia odzwierciedlenie kolorów, linii i powierzchni w sposób perfekcyjny.

 

Wystawy i konferencje to nowy rodzaj aktywności koncernu Hitachi na terenie Europy mający na celu wzmocnienie pozycji marki na rynku europejskim. Wystawa jest nawiązaniem do Europejskiego Forum Nauki i Technologii Hitachi dotyczącego bezpieczeństwa w informatyce, które zgromadziło w maju br. ponad 150 uczestników z całej Europy. Hitachi było jednym ze sponsorów tego wydarzenia, które zostało otworzone przez polskiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Jana Krzysztofa Kurzydłowskiego.

 

Hitachi planuje znaczące inwestycje w najbliższym czasie w tej części Europy. „Polska posiada ogromny potencjał w obszarach działalności Hitachi, takich jak inżyniera energii i informatyka. Widzimy ogromne możliwości w inwestowaniu właśnie w tym regionie” stwierdził Sir Sthephen Gomersall z Hitachi Europe Ltd.

 

Obecnie na terenie Polski działają dwie spółki: Hitachi Power Tools Polska, wiodący dostawca elektronarzędzi i Hitachi Data Systems (Polska), dostawca rozwiązań dla małych średnich przedsiębiorstw związanych z gromadzeniem i przechowywaniem danych.