Hitachi

Hitachi narzędzia > Aktualności > Ogólne > Pierwsze Zawody w Narciarstwie Alpejskim Hitachi Power Tools.

Pierwsze Zawody w Narciarstwie Alpejskim Hitachi Power Tools.

12 Marca, 2006

 

W dniach 11 i 12 marca 2006 Hitachi Power Tools Polska zorganizowało dla dealerów elektronarzędzi oraz ich rodzin Pierwsze Zawody w Narciarstwie Alpejskim Hitachi Power Tools. Główna część mistrzostw odbyła się na stoku Nosal w Zakopanem, gdzie rozegrano zarówno eliminacje jak i finały. Pierwszego dnia skoncentrowano się na eliminacjach - które rozegrano już w sobotę rano. Kto walczył o puchar musiał stanąć do zjazdu w slalomie równoległym. Po wyłonieniu 25 finalistów w grupie mężczyzn oraz 15 finalistek w grupie kobiet, którzy mieli startować w gigancie dnia następnego, rozegrano zawody w zjeździe na byle czym.

 

Wieczorna biesiada odbyła się w zakopiańskiej restauracji .Sabała". Wtedy też wręczono dyplomy wszystkim uczestnikom przejazdów, którzy brali udział w kwalifikacjach oraz rozdano medale dla drużyn, które zjeżdżały na swoich śniegowych konstrukcjach. Wyróżnione zostały IF Świdnica, REMEX - Siedlce oraz Hitachi Power Tools Polska.

 

W dniu finałów po kilku przejazdach próbnych każdy z zawodników przejeżdżał trasą dwukrotnie - wybierano lepszy czas i na tej podstawie ustalano zwycięzców. Wśród kobiet trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Patrycja Dziuda (Krab - NYSA) z czasem 35,52 sek., druga była Katarzyna Wełna - 35,36 sek. (Hitachi Power Tools Polska). Zwyciężczynią okazała się Iwona Chwarścianek (IF - Świdnica) z rekordowym czasem 33,3 sekundy. Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął Jacek Wysocki (Art.-Metal KONIN) z czasem 31,99 sek., drugie Piotr Jasiński (Hitachi Power Tools Polska) z czasem 31,16 sek. a pierwsze rodowity zakopiańczyk Wojciech Wojtanek (Wimex - ZAKOPANE) z czasem 28,33 sekundy.